Ultimate magazine theme for WordPress.

درج آگهی کذب با عنوان “فروش برنج به صورت عمده در سایت دیوار “

1


رئیس پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد از شناسایی فردی که با درج آگهی کذب در سایت دیوار، از کاربران فضای مجازی به بهانه فروش عمده برنج کلاهبرداری می کرد ، خبر داد .

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ روح الله شهبازی پور رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد در تشریح این خبر گفت: شخصی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و مدعی کلاهبرداری از وی به مبلغ یک میلیارد و هشتصد و پنجاه میلیون ریال از طریق سایت دیوار شده بود، که در این خصوص موضوع به طور ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: در تحقیقات اولیه، شاکی در خصوص نحوه کلاه برداری صورت گرفته بیان داشت، در سایت دیوار آگهی فروش برنج به صورت عمده را مشاهده کرده و با توجه به مناسب بودن قیمت ،جهت خریداری ده تن برنج با شخص آگهی دهنده تماس گرفتم و پس از توافقات به عمل آمده در خصوص قیمت و نحوه تحویل بار مبلغ یک میلیارد و هشتصدوپنجاه میلیون ریال به شماره حساب اعلامی از سوی ایشان واریز نمودم،که پس از واریز وجه مورد نظر و تماس مجدد، ایشان پاسخگو نبوده ،لذا از این پلیس تقاضای رسیدگی را دارم .

سرهنگ روح الله شهبازی پور در ادامه افزود: با انجام تحقیقات تخصصی وبه موقع این پلیس مبلغ کلاهبرداری شده به حساب شاکی عودت داده شده و طی چند روز اقدامات پلیسی فرد مورد نظر نیز شناسایی، دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد. 

وی یادآور شد: با توجه به گسترده بودن فضای مجازی و گسترش سایت های خرید و فروش کالاهای نو ودست دوم افراد سود جو با ترفند ‌های مختلف از اعتماد هموطنان سوءاستفاده و اقدام به کلاهبرداری می‌کنند. لذا از هموطنان خواست تا هنگام خرید در فضای مجازی دقت بیشتری را داشته باشند.

این مقام مسئول هشدار داد: برای خرید کالا در فضای مجازی باید این نکته را در نظر داشت که ممکن است آگهی یا تبلیغ انتشار داده شده برای کالای مورد نظر واقعی نبوده و در پشت پرده‌ی این تبلیغات افراد شیادی باشند که قصد کلاهبرداری از هموطنان را داشته باشند لذا تا قبل از رویت و کسب اطمینان از اصالت کالا از پرداخت هر گونه مبلغ تحت عنوان بیعانه به فروشنده خودداری کنند و از افرادی خرید کنند که امکان ملاقات حضوری آن‌ها پیش از انجام معامله فراهم باشد و قبل از خرید، کالا را با دقت موردبررسی قرار دهند.

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد  از شهروندان خواست: هشدار‌های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش  کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.