Ultimate magazine theme for WordPress.

شناسائی فروشنده غیرمجاز آثار یکی از چهره های علمی کشور

41


رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از شناسایی و کشف پرونده با موضوع نشر و فروش غیرمجاز آثار و مقاله های علمی پزشکی در فضای مجازی خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در تشریح این خبر اظهار داشت: شخصی با در دست داشتن مرجوعه قضایی  به پلیس فتا مراجعه کرد و مدعی شد اشخاصی ناشناس در فضای مجازی اقدام به انتشار و فروش غیرمجاز آثار علمی و مقاله های پزشکی وی کرده اند؛ لذا موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا پایتخت ادامه داد: شاکی در اظهاراتش بیان داشت که از افراد صاحب نظر و علمی در کشور است و مقاله و جزوات بسیار زیادی در عرصه پزشکی به چاپ رسانده است؛ لکن چند روز قبل متوجه شد بدون اطلاع و کسب اجازه از وی، آثار علمی اش در کانال ها و گروه های پزشکی در حال خرید و فروش است. 

این مقام انتظامی بیان داشت: در تحقیقات اولیه مشخص شد بیش از ۱۰ کانال و گروه تلگرامی با بیش از ۲۰۰هزار نفر عضو در این خصوص فعالیت دارد و روزانه تعداد زیادی از آثار علمی شاکی در این کانال ها و گروه ها به فروش می رسد که با اقدامات تخصصی افسران سایبری پلیس فتا ۳ نفر از ادمین های اصلی که در همه این کانال ها و گروه ها در فضای مجازی مشترک بودند مورد شناسایی قرار گرفتند و طی هماهنگی با مراجع قضایی هر ۳ کلاهبردار سایبری به همراه تجهیزات الکترونیکی به پلیس فتا منتقل شدند.

این مقام مسئول گفت: متهمان پس از مواجهه با ادله دیجیتال به جرم خود اقرار کردند و اظهار داشتند از دانشجویان شاکی بوده اند و با قصد انتقام جویی، این عمل مجرمانه را مرتکب شده اند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ ضمن تبریک به مناسبت  فرارسیدن  ولادت حضرت زینب  ( س )  و روز پرستار و تجلیل از زحمات و جانفشانی این قشر فداکار ، خصوصا در ایام مبارزه با کرونا  و گرامیداشت مقام شهدای سلامت به شهروندان توصیه کرد: طبق ماده ۲۳ قانون حمایت از حقوق مولفان هرکس تمام یا قسمتی از اثر دیگری را که مورد حمایت این قانون است به نام خود یا به نام پدید آورنده بدون اجازه او یا عامداً به شخص دیگری غیر از پدید آورنده نشر یا پخش یا عرضه کند به حبس تادیبی از شش ماه تا سه سال محکوم خواهد شد، لذا شهروندان می توانند درصورت مشاهده موارد مشابه و مشکوک موضوع را از طریق سایت اینترنتی پلیس فتا ناجا به آدرس  www.cyberpolice.ir  اطلاع رسانی کنند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.