Ultimate magazine theme for WordPress.

وضعیت آب و هوا در ۳۰ تیرماه؛ کاهش دما تا ۸ درجه در سواحل خزر‌ و اردبیل/ افزایش گرما در برخی نقاط کشور

0


وضعیت آب و هوا در ۳۰ تیرماه؛
کاهش دما تا ۸ درجه در سواحل خزر‌ و اردبیل/ افزایش گرما در برخی نقاط کشور

دمای هوا تا یکشنبه در اردبیل و سواحل خزر تا ۸ درجه و در شمال غرب کشور تا ۵ درجه خنک‌تر می‌شود اما در سایر نقاط کشور دما افزایش می‌یابد.

به گزارش نگاه ایران، طبق اعلام سازمان هواشناسی امروز و فردا در هرمزگان، جنوب کرمان، جنوب و نیمه غربی فارس، ارتفاعات مرکزی و جنوبی زاگرس در کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال‌وبختیاری، خوزستان و ارتفاعات البرز مرکزی در ساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر و رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

 روز جمعه به‌سبب شمالی شدن جریانات بر روی دریای خزر در استان‌های گیلان‌، غرب مازندران و اردبیل به‌تدریج افزایش ابر بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

 روز شنبه بارش‌ها علاوه‌ بر استان‌های گیلان، مازندران و اردبیل، در شمال آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، جنوب فارس و ارتفاعات هرمزگان،  رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

تا یکشنبه استان‌های ساحلی خزر و اردبیل  ۴ تا ۸ درجه خنک‌تر می‌شوند، در این مدت در شمال غرب کشور کاهش ۳ تا ۵ درجه‌ای دما  خواهیم داشت و در بقیه نقاط کشور دمای هوا روند افزایشی دارد.

در ۴ روز آینده در نیمه شرقی کشور و بخش‌هایی از استان‌های سمنان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، کرمان و سیستان و بلوچستان در برخی ساعات وزش باد شدید، گاهی گرد و خاک با احتمال کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی پیش بینی می‌شود.

آسمان تهران امروز صاف تا قسمتی ابری، در اواسط روز همراه با وزش باد پیش بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما در پایتخت ۳۷ و ۲۸ درجه خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.