Ultimate magazine theme for WordPress.

کلاهبرداری ۵۰۰ میلیون ریالی به بهانه خرید کپسول اکسیژن برای بیماران

6


رئیس پلیس فتا اصفهان از شناسایی فردی که با دریافت کمک های مردمی در اینستاگرام به بهانه خرید کپسول اکسیژن، خیرین را فریب داده و از آنها کلاهبرداری می کرد، خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ سید مصطفی مرتضوی، رئیس پلیس فتا اصفهان در خصوص این پرونده گفت: با ارائه مرجوعه قضایی توسط چندین نفر شاکی مبنی بر اینکه فردی در یک صفحه اینستاگرامی با جمع آوری کمک های مردمی جهت خرید کپسول اکسیژن برای بیماران از آنها کلاهبرداری کرده است، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

وی عنوان کرد: بنابر اظهارات شکات فرد کلاهبردار با ارائه شماره کارت بانکی از آنها درخواست مبلغ ۳۰ میلیون ریال نموده که با بررسی های صورت گرفته مشخص شد هیچکدام از مبالغ واریزی صرف خرید کپسول نشده و در فروشگاه های مختلف از طریق کارتخوان برداشت شده است.

این مقام انتظامی افزود: با انجام تحقیقات تخصصی در فضای مجازی و اقدامات کارشناسان پلیس، متهم مورد شناسایی قرار گرفت و پرونده جهت انجام اقدامات قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شد.

سرهنگ مرتضوی گفت: مهم‌ترین عامل گرفتاری افراد در دام کلاهبرداران اینترنتی بی توجهی به توصیه‌های پلیس فتا است، شهروندان هیچگاه به افرادی که در شبکه های اجتماعی و مبادی غیر رسمی و نامعتبر ادعای کمک مالی یا انجام امور خیریه دارند اطمینان نکنند و مراقب ترفند‌های افراد سودجو و کلاهبردار باشند، این مجرمان با هدف قرار دادن احساسات مردم اقدام به تشویق و ترغیب آنها به همکاری و مشارکت در امور خیریه کرده و نهایتا از آنها کلاهبرداری می کنند.

رئیس پلیس فتا اصفهان خاطر نشان کرد: شهروندان می توانند تخلفات صورت گرفته در فضای مجازی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری لینک ثبت گزارش های مردمی با ما در میان بگذارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.